Vašku, nikdy nezapomeneme!

Ve čtvrtek 31. 12. 2020 odešel do sportovního nebe náš velký kamarád a obdivuhodný člověk Václav Hejda. Bylo mu 94 let, 3 měsíce a 23 dní. V posledních letech byl nejstarším aktivním atletickým veteránem u nás v ČR.

Za poslední 4 roky, kdy závodil jako veterán za ASK Slavii Praha, uskutečnil úctyhodných 86 startů. Největšího úspěchu dosáhl na posledním ME veteránů v Jesolu, kde se stal veteránským Mistrem Evropy v běhu na 100m v kategorii M90. Na vrcholných světových a evropských soutěžích získal 7 medailí a dalších 10 zlatých medailí přivezl z mezinárodních mítinků v Německu a Rakousku. Vytvořil nebo překonal 18x nový veteránský rekord ČR a 4x nejlepší výkon ČR. Dvakrát také získal ocenění od České unie sportu jako nejstarší aktivní účastník Sportovních her seniorů ČR. Za rok 2019 byl vyhlášen nejlepším sportovcem – seniorem na Praze 10. Pravidelně se také zúčastňoval Pražské veteraniády, kde byl několikrát vyhlášen jako historicky nejstarší účastník.

Přes tyto všechny úspěchy byl však člověkem velice skromným a nesmírně zodpovědným. Měl jsem tu možnost s ním trénovat a musím říci, že jsem nepoznal svědomitějšího člověka. Ke každému tréninku přistupoval velice poctivě a zodpovědně. Jeho nadšení pro trénink a závodění bylo obdivuhodné. Dokázal nám, že i s přibývajícím věkem je možné se stále zlepšovat a dělat rekordy. V tomto nám ostatním může být příkladem a velkým vzorem.

Za všechno, co jsi pro nás vykonal, Ti Vašku děkujeme a budeme na Tebe vzpomínat jen v dobrém.