Zveme vás na jubilejní 40. ročník a proto nepromarněte tuto mimořádnou šanci a čtěte dále

V neděli 20. září 2020 se koná jubilejní 40. ročník Pražské veteraniády. Letos však bude mimořádně bohatý na ceny, a proto se neváhejte zúčastnit a nepromarněte tak tuto výjimečnou příležitost. Zároveň se uskuteční i jubilejní 7. ročník Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem mužů.

S narůstajícím počtem účastníků se snažíme Pražskou veteraniádu stále vylepšovat, a proto jsme i letos udělali několik dalších změn, které by měly vést k větší spokojenosti zúčastněných závodníků. Snažíme se přizpůsobovat zájmu závodníků, a proto pro větší možnost výběru skupin byla v technických disciplínách přidána i třetí skupina v disku.

Tak jako každý rok i letos přihlašovací formulář najdete zde. Přihlášením předem se tak vyhnete zbytečné frontě v den závodu a vše bude probíhat tak, jak byste si přáli. Zvláště to doporučujeme zájemcům, kteří chtějí startovat ve více disciplínách a potřebují si vybírat skupiny. Některé se rychle zaplňují a mnohá skupina tak v den závodu bývá už plně obsazená. Jak je již v propozicích uvedeno, maximální počet závodníků ve skupině je 15. Ze zkušeností z minulých let vyplývá, že v den závodu jsou volná místa k přihlášení pouze v prvních skupinách. Proto upozorňujeme závodníky, že když nebudou přihlášeni předem, musí počítat s tím, že budou zařazeni do 1. skupiny, a musí přijít na tuto skupinu včas. Aktuální stav počtu startujících v jednotlivých skupinách je uveden v seznamu přihlášených. Tento seznam je automaticky aktualizován ihned po přihlášení závodníka. Zde si můžete také zkontrolovat vaše přihlášení a seznámit se se soupeři.

Další důležitá změna je ta, že vzhledem ke stížnostem v minulých letech a to nejen závodníků, ale i rozhodčích a závodní kanceláře na změny skupin těsně před začátkem disciplín, navíc u velkého množství startujících, jsme nuceni pro zachování hladkého průběhu závodů, učinit taková opatření, aby se tato situace v budoucnu již nemohla opakovat. Proto jsme se rozhodli dát možnost závodníkům změnit si skupinu ještě v předběžných přihláškách a to do pátku 18. 9. do 20 hodin pomocí e-mailu zeman.jana@volny.cz nebo telefonicky kontaktovat (možno i SMS) Janu Zemanovou na čísle 702 196 186.  Tato změna bude zdarma. Podobně, pokud budete chtít přihlášku zrušit, bude to rovněž možné stejným způsobem. Budeme za to rádi. Každá další změna prováděná v den závodu na místě, bude možná pouze za příplatek 50 Kč ke startovnému.

Stejně jako v minulých letech, budeme i letos vyhodnocovat aktivitu. Pokud chcete vědět, jaké letos máte šance, nebo si chcete připravit dobrou startovní pozici na vítězství v dalších letech a rozmýšlíte, kolik startů dáte, napomoci vám může tabulka zde. U mužů bude odměněno šest nejlepších, kteří dostanou poháry, a v aktivitě žen obdrží poháry tři nejlepší ženy.

Všichni účastníci obdrží pozornost, diplom a pamlsky na doplnění energie. Pro ty nejlepší máme připraveno 87 pohárů, 24 plaket, 72 medailí a 35 věcných cen!!! Samozřejmě nemůže chybět ani tradiční tombola, ve které vyhrává každý. A malé pohoštění po závodě vám zpříjemní čekání na vyhlašování nejlepších. Všechny ceny budou předávány v rámci závěrečného vyhlašování. Kdo nebude přítomen a nevyzvedene si cenu při tomto vyhlašování, jeho cena bohužel propadá.

Celá akce se koná za finančního přispění Městské části Praha 10, která se tak podílí na jejím uspořádání. Proto všichni občané Prahy 10 mají účast na této akci zdarma. 

Hlavním sponzorem tohoto jubilejního ročníku je Josef Neček, dalším významným sponzorem je Kamil Neužil, a dlouhodobými sponzory již po řadu let jsou JUDr. Michal Frabša a Prof. MUDr. Pavel Kalvach, CSc. Díky těmto sponzorům můžeme odměnit poháry a medailemi tři nejlepší v každé disciplíně a to jak u mužů, tak i u žen.

Dalším sponzorem akce je Jakub Kurt Drabek, který věnoval poháry a medaile pro dálkaře.

Celou akci podporuje také TJ Bohemians Praha, ASK Slavia Praha a Sdružení veteránů Českého atletického svazu.

Děkujeme i všem ostatním, kteří přispívají drobnými cenami do tomboly a pokud někdo chcete přispět na místě, budeme jen rádi.

Nepromarněte proto tuto mimořádnou příležitost, která se v budoucnu v takovém rozsahu už nemusí opakovat.

Tým Pražské veteraniády