Zveme vás na 41. ročník a proto rozhodně využijte tuto příležitost a čtěte dále

V sobotu 19. června 2021 se koná 41. ročník Pražské veteraniády a proto se neváhejte zúčastnit. Zároveň se uskuteční 8. ročník Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem mužů a nově i 1. ročník Memoriálu Václava Hejdy v běhu na 50 m mužů.

Tak jako každý rok i letos přihlašovací formulář najdete zde. Přihlášením předem se tak vyhnete zbytečné frontě v den závodu a vše bude probíhat tak, jak byste si přáli. Zvláště to doporučujeme zájemcům, kteří chtějí startovat ve více disciplínách a potřebují si vybírat skupiny. Některé se rychle zaplňují a mnohé skupiny tak v den závodu bývají už plně obsazené. Jak je již v propozicích uvedeno, maximální počet závodníků ve skupině je 15. Ze zkušeností z minulých let vyplývá, že v den závodu jsou volná místa k přihlášení pouze v prvních skupinách. Proto upozorňujeme závodníky, že když nebudou přihlášeni předem, musí počítat s tím, že budou zařazeni do 1. skupiny, a musí přijít na tuto skupinu včas. Aktuální stav počtu startujících v jednotlivých skupinách je uveden v seznamu přihlášených. Tento seznam je automaticky aktualizován ihned po přihlášení závodníka. Zde si můžete také zkontrolovat vaše přihlášení a seznámit se se soupeři.

Letos, stejně jako v loňském roce, vzhledem ke stížnostem v minulých letech a to nejen závodníků, ale i rozhodčích a závodní kanceláře na změny skupin těsně před začátkem disciplín, navíc u velkého množství startujících, jsme nuceni pro zachování hladkého průběhu závodů, opět učinit taková opatření, aby se takováto situace v budoucnu již nemohla opakovat. Proto jsme se rozhodli dát možnost závodníkům změnit si skupinu ještě v předběžných přihláškách a to do čtvrtka 17. 6. do 20 hodin pomocí e-mailu zeman.jana@volny.cz nebo telefonicky kontaktovat (možno i SMS) Janu Zemanovou na čísle 702 196 186.  Tato změna bude zdarma. Podobně, pokud budete chtít přihlášku zrušit, bude to rovněž možné stejným způsobem. Budeme za to rádi. Každá další změna prováděná v den závodu na místě, bude možná pouze za příplatek 50 Kč ke startovnému.

Stejně jako v minulých letech, budeme i letos vyhodnocovat aktivitu. Pokud chcete vědět, jaké letos máte šance, nebo si chcete připravit dobrou startovní pozici na přední místa v dalších letech a rozmýšlíte, kolik startů dáte, napomoci vám může tabulka zde. U mužů bude odměněno šest nejlepších a v aktivitě žen budou odměněny tři nejlepší ženy.

Všichni účastníci obdrží drobnou pozornost, diplom a pamlsky na doplnění energie. Pro ty nejlepší máme připraveno spoustu pohárů, plaket, 72 medailí a mnoho věcných cen!!! Samozřejmě nemůže chybět ani tradiční tombola, ve které vyhrává každý. A malé pohoštění po závodě vám zpříjemní čekání na vyhlašování nejlepších. Všechny ceny budou předávány v rámci závěrečného vyhlašování. Kdo nebude přítomen a nevyzvedene si cenu při tomto vyhlašování, jeho cena bohužel propadá.

Celá akce se koná za finančního přispění Městské části Praha 10, která se tak podílí na jejím uspořádání. Proto všichni občané Prahy 10 mají účast na této akci zdarma.

Hlavním sponzorem tohoto ročníku je Josef Neček a dlouhodobými sponzory, již po řadu let, jsou JUDr. Michal Frabša a Prof. MUDr. Pavel Kalvach, CSc. Díky těmto sponzorům můžeme odměnit poháry a medailemi tři nejlepší v každé disciplíně a to jak u mužů, tak i u žen. Dalším sponzorem akce je Mgr. Jan Drábek, který věnoval poháry a medaile pro dálkaře.

Celou akci podporuje také TJ Bohemians Praha, ASK Slavia Praha a Sdružení veteránů Českého atletického svazu.

Děkujeme i všem ostatním, kteří přispívají drobnými cenami do tomboly a pokud někdo chcete přispět na místě, budeme jen rádi.

Nepromarněte proto tuto příležitost a budeme se těšit na vaši účast.

Tým Pražské veteraniády

.

Mapa stadiónu ASK Slavia Praha, Pod Altánem, Praha 10 – Vršovice