Pražská veteraniáda 2023 přece jen bude

sobotu 10. června 2023 se koná 43. ročník Pražské veteraniády a proto se neváhejte zúčastnit. Zároveň se uskuteční 10. ročník Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem mužů, 3. ročník Memoriálu Václava Hejdy v běhu na 50 m mužů, 2. ročník Memoriálu Antonína Jankovského v běhu na 300 m mužů a nově i 1. ročník Memoriálu Petra Čecha ve skoku vysokém mužů.

Do poslední chvíle nebylo jisté, zda se vůbec letos Pražská veteraniáda uskuteční. Letos nám znovu nebyla poskytnuta žádná dotace, a proto tedy bylo nutné opět shánět sponzory. Teprve díky dostatečnému počtu sponzorů, kteří se nakonec ozvali, za což všem velice děkujeme, Pražská veteraniáda přece jen bude.

Tak jako každý rok i letos přihlašovací formulář najdete zde. Přihlášením předem se tak vyhnete zbytečné frontě v den závodu a vše bude probíhat tak, jak byste si přáli. Zvláště to doporučujeme zájemcům, kteří chtějí startovat ve více disciplínách a potřebují si vybírat skupiny. Některé se rychle zaplňují a mnohé skupiny tak v den závodu bývají už plně obsazené. Jak je již v propozicích uvedeno, maximální počet závodníků ve skupině je 15. Ze zkušeností z minulých let vyplývá, že v den závodu jsou volná místa k přihlášení pouze v prvních skupinách. Proto upozorňujeme závodníky, že když nebudou přihlášeni předem, musí počítat s tím, že budou zařazeni do 1. skupiny, a musí přijít na tuto skupinu včas. Aktuální stav počtu startujících v jednotlivých skupinách je uveden v seznamu přihlášených. Tento seznam je automaticky aktualizován ihned po přihlášení závodníka. Zde si můžete také zkontrolovat vaše přihlášení a seznámit se se soupeři.

Vzhledem ke stížnostem v minulých letech na změny skupin těsně před začátkem disciplín, navíc u velkého množství startujících, jsme nuceni pro zachování hladkého průběhu závodů, opět učinit opatření jako loni. Proto jsme se rozhodli dát možnost závodníkům změnit si skupinu ještě v předběžných přihláškách a to do pátku 9. 6. do 20 hodin pomocí e-mailu zeman.jana@volny.cz nebo telefonicky kontaktovat (možno i SMS) Janu Zemanovou na čísle 702 196 186.  Tato změna bude zdarma. Podobně, pokud budete chtít přihlášku zrušit, bude to rovněž možné stejným způsobem. Budeme za to rádi. Každá další změna prováděná v den závodu na místě, bude možná pouze za příplatek 50 Kč ke startovnému.

Stejně jako v minulých letech, budeme i letos vyhodnocovat aktivitu. Pokud chcete vědět, jaké letos máte šance, nebo si chcete připravit dobrou startovní pozici na přední místa v dalších letech a rozmýšlíte, kolik startů dáte, napomoci vám může tabulka zde. U mužů bude odměněno šest nejlepších a v aktivitě žen budou odměněny tři nejlepší ženy.

Všichni předem přihlášení účastníci obdrží diplom. Pro ty nejlepší máme připraveno 60 pohárů, plakety, 72 medailí a 35 věcných cen!!! Samozřejmě nemůže chybět ani tradiční tombola, ve které vyhrává každý. Všechny ceny budou předávány v rámci závěrečného vyhlašování. Kdo nebude přítomen a nevyzvedene si cenu při tomto vyhlašování, jeho cena bohužel propadá.

Hlavním sponzorem tohoto ročníku je Josef Neček, který přispěl na ceny, a díky němuž můžeme letos opět odměnit poháry a medailemi nejlepší v každé disciplíně a to jak u mužů, tak i u žen. Děkujeme také dalším sponzorům, kterými jsou Ing. Lukáš Kvapil, Miloš Liška, Ing. Jan Pospíšil, CSc., prof. MUDr. Pavel Kalvach, CSc., Josef Drábek, který věnoval poháry a medaile pro dálkaře a dálkařky, Pavel Veleba, doc. Ing. Milan Polívka, Ph.D., který rovněž přispěl na ceny pro závodníky, Mgr. Josef Král a Kamil Vrátný.

Děkujeme i všem ostatním, kteří přispívají drobnými cenami do tomboly a pokud někdo chcete přispět na místě, budeme jen rádi.

Nepromarněte proto tuto příležitost a budeme se těšit na vaši účast.

Tým Pražské veteraniády