Pražská veteraniáda 2024 konečně potvrzena

sobotu 15. června 2024 se bude konat 44. ročník Pražské veteraniády. Zároveň se uskuteční 11. ročník Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem mužů, 4. ročník Memoriálu Václava Hejdy v běhu na 50 m mužů, 3. ročník Memoriálu Antonína Jankovského v běhu na 300 m mužů a 2. ročník Memoriálu Petra Čecha ve skoku vysokém mužů.

Úvodem máme pro vás dvě zprávy. Ta dobrá je, že konečně nám Slavia Praha potvrdila náš původně plánovaný termín. Ta špatná je, že opět jsme neobdrželi finanční dotaci od MČ Praha 10, jelikož naše žádost byla znovu zamítnuta, protože MČ Praha 10 při udílení dotací preferuje především celoroční činnost mládeže. Neradi to děláme, ale jsme proto nuceni se obrátit na ty, kteří, by chtěli finančně podpořit tuto akci jakýmkoliv příspěvkem.

Tak jako každý rok i letos přihlašovací formulář najdete zde. Přihlášením předem se tak vyhnete zbytečné frontě v den závodu a vše bude probíhat tak, jak byste si přáli. Zvláště to doporučujeme zájemcům, kteří chtějí startovat ve více disciplínách a potřebují si vybírat skupiny. Některé se rychle zaplňují a mnohé skupiny tak v den závodu bývají už plně obsazené. Jak je již v propozicích uvedeno, maximální počet závodníků ve skupině je 15. Ze zkušeností z minulých let vyplývá, že v den závodu jsou volná místa k přihlášení pouze v prvních skupinách. Proto upozorňujeme závodníky, že když nebudou přihlášeni předem, musí počítat s tím, že budou zařazeni do 1. skupiny, a musí přijít na tuto skupinu včas. Aktuální stav počtu startujících v jednotlivých skupinách je uveden v seznamu přihlášených. Tento seznam je automaticky aktualizován ihned po přihlášení závodníka. Zde si můžete také zkontrolovat vaše přihlášení a seznámit se se soupeři.

Vzhledem ke stížnostem v minulých letech na změny skupin těsně před začátkem disciplín, navíc u velkého množství startujících, jsme nuceni pro zachování hladkého průběhu závodů, opět učinit opatření jako loni. Proto jsme se rozhodli dát možnost závodníkům změnit si skupinu ještě v předběžných přihláškách a to do pátku 14. 6. do 20 hodin pomocí e-mailu zeman.jana@volny.cz nebo telefonicky kontaktovat (možno i SMS) Janu Zemanovou na čísle 702 196 186.  Tato změna bude zdarma. Podobně, pokud budete chtít přihlášku zrušit, bude to rovněž možné stejným způsobem. Budeme za to rádi. Každá další změna prováděná v den závodu na místě, bude možná pouze za příplatek 50 Kč ke startovnému.

Dále jsme byli upozorněni na to, abychom závodníky seznámili s tím, aby doprovodné osoby, které nezávodí, nevstupovali na plochu stadiónu. Jedná se o bezpečnostní opatření. Dbejte prosím těchto pokynů.

Stejně jako v minulých letech, budeme i letos vyhodnocovat aktivitu. Pokud chcete vědět, jaké letos máte šance, nebo si chcete připravit dobrou startovní pozici na přední místa v dalších letech a rozmýšlíte, kolik startů dáte, napomoci vám může tabulka zde. U mužů bude odměněno šest nejlepších a v aktivitě žen budou odměněny tři nejlepší ženy.

Všichni předem přihlášení účastníci obdrží diplom. Pro ty nejlepší budou připraveny poháry, medaile a věcné ceny. Samozřejmě nebude chybět ani tradiční tombola. Všechny ceny budou předávány v rámci závěrečného vyhlašování. Kdo nebude přítomen a nevyzvedene si cenu při tomto vyhlašování, jeho cena bohužel propadá.

Předem děkujeme všem, kteří budou ochotni finančně vypomoci. Děkujeme i všem ostatním, kteří přispívají drobnými cenami do tomboly a pokud někdo chcete přispět na místě, budeme jen rádi.

Budeme se těšit na vaši účast.

Tým Pražské veteraniády