Odešel náš kamarád

V sobotu 9. 4. 2022 nás nečekaně opustil a odešel do sportovního nebe náš velký kamarád a tréninkový partner

Ing. Antonín Jankovský

Za necelý měsíc by mu bylo 80 let. Po celý svůj „sportovní život“ byl věrný jedinému klubu, a to ASK Slavii Praha, za který později závodil i jako veterán. Věnoval se převážně sprintům a běhům na střední tratě. Jeho hlavní disciplínou bylo 400 m. A právě jako veterán dosáhl svých největších úspěchů.

Ve své sbírce má několik medailí z veteránských mistrovství České republiky. Startoval také na několika veteránských mistrovstvích světa a Evropy. Není proto náhodou, že vytvořil řadu českých veteránských rekordů, z nichž většina platí dodnes.

Již od svého mládí běhal také nejpopulárnější přespolní běh u nás Velkou kunratickou. V roce 2018, kdy ji běžel naposledy, to byl jeho 51. start v tomto závodě. Tímto se může pochlubit jen málokdo.

Rád pomáhal veteránům a několik let také působil v představenstvu Sdružení veteránů Českého atletického svazu.

Mimo svoji sportovní činnost se věnoval muzice, a to na profesionální úrovni. Se svou kapelou tak rozdával lidem radost už více jak 50 let.

V našem kolektivu byl velmi oblíben a vždy na něho bylo spolehnutí. Pokud se na něho někdo obrátil, rád druhým pomohl, a to i při organizaci závodů a jiných akcích.

Byl to opravdový kamarád. Pro svou vstřícnost a ohleduplnost neměl nepřátel. V tomto nám všem bude hodně chybět.