Strnad má desetibojařský titul

Litomyšl – Atletičtí veteráni se sešli na stadionu v Písku, aby tam bojovali o domácí mistrovské tituly ve vícebojích. Na startu nemohl chybět ani litomyšlský závodník Ivo Strnad a jeho desetiboj měl špičkové parametry.

Kvalitním výkonem 7122 bodů zvítězil v celkovém pořadí po přepočtu dosažených výkonů podle koeficientů a stal se republikovým šampiónem!

„Tímto bodovým součtem jsem zároveň překonal český rekord v kategorii nad 65 let. Mimochodem minulý rok na mistrovství světa by mi to stačilo na titul, ale na kdyby se nehraje. Spokojen jsem byl také s tím, že se mi povedlo znovu vylepšit tuzemský rekord ve skoku o tyči, když jsem překonal 350 centimetrů,“ popisuje cestu k úspěchu Ivo Strnad, jenž v roce 2016 překonal tři halová česká maxima a tři rekordy pod otevřeným nebem.

Do konce aktuální sezony čekají na Ivo Strnada ještě starty na brněnském tyčkařském memoriálu a rovněž na českém šampionátu v klasickém pětiboji v Praze. Naproti tomu dlouho zvažovanou účast na letošním mistrovství světa veteránů, které se koná v australském Perthu, nakonec vypustil z hlavy.

„Bylo by to náročné jak časově, tak finančně. Navíc vím, že do Austrálie nepojede nejsilnější konkurence, chybět tam budou především mnozí přední Evropané. Pokud mi zdraví dovolí, tak bych rád v zimě na halové mistrovství světa do Korejské republiky,“ řekl úspěšný veterán Strnad.

Autor: Radek Halva
Zdroj: svitavsky.denik.cz

Share Button
461 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.