1. MČR atletů – veteránů ve vícebojích 2016

Historicky první veteránské mistrovství republiky ve vícebojích se konalo v sobotu 10. a v neděli 11. září na Městském stadionu v Písku.

Počasí nám přálo, možná až příliš, bylo velké teplo, slunečno.

Závody byly slavnostně zahájeny slavnostním společným nástupem všech účastníků. Úvodní slovo měl pan Václav Šejbl , který průběžně komentoval pomocí rozhlasu celý průběh dvoudenních závodů. 

Na startu se objevilo celkem 15 závodníků, 13 mužů a 2 ženy, kteří přijeli  uspět ve své všestrannosti a navzájem porovnat své síly.

Všichni se snažili podat co nejlepší výkon a je třeba ocenit jejich úsilí v horkém počasí. Výkony závodníků po každé disciplině kancelář velmi rychle zpracovávala a výsledky uveřejňovala.

Atletická kancelář také průběžně poskytovala informace o průběžném pořadí závodníků.

Po prvním dnu celkově vedl o 721 bodů Ivo Strnad, který nasbíral po prvních 5 disciplinách 3679 bodů. Po prvních 4 disciplinách ženského sedmiboje vedla o 45 bodů Martina Beránková s 2080 body.

V sobotu jsme se setkali na společné večeři v nejznámější písecké restauraci U Reinerů, kde nám přišla zahrát country kapela „Proč ne?“

V neděli se podařilo úspěšně dokončit víceboje všem účastníkům i přes náročnost skoku o tyči, který byl pro některé z nich skutečně obávanou disciplinou.

Zvítězil dle očekávání Ivo Strnad z Litomyšle v novém českém rekordu 7122 bodů a současně vylepšil o 3 cm i rekord ČR ve skoku o tyči na 350 cm. Druhý byl Jiří Tomešek s 5010 body a třetí Jiří Janouch, který by jistě bojoval o ještě lepší umístění, ale totálně mu nevyšel disk.

V ženách nakonec vyhrála Evženie Votinská s 3498 body, druhá byla její oddílová kolegyně Martina Beránková s 3378 body.

V obou dnech vládla závodům velmi pěkná přátelská atmosféra, všichni se navzájem podporovali a navzájem pomáhali.

Závěrečný nástup s vyhlašováním výsledků a předáním cen a diplomů byl velmi pěkný. Ceny předával bývalý senátor a současný funkcionář MÚ Písek Ing. Krejča spolu s hlavní rozhodčí Mgr. Helenou Fanturovou a vedoucí výsledkové kanceláře Janou Zemanovou a ředitelem závodů Václavem Šejblem.

Závody byly perfektně připravené ze strany pořadatelů – a to jak ATK Písek (Václav Šejbl), který obstaral plakáty k místní propagaci, zajištění stadionu, rozhodčích, nádherných  diplomů a cen, ubytování, a společnou večeři, tak i atletické kanceláře rodiny Vonášků (Jana Zemanová, Luboš Vonášek, Josef Vonášek), kteří zajistili vytvoření propozic a propagaci na internetu, elektronické přihlášky, startovky i vytvoření  programu na přepočty výsledků pomocí koeficientů a bodování a též následné zpracování výsledků s umístěním na webové stránky SV ČAS i Pražské veteraniády.

Velmi nás všechny potěšila přítomnost pana Karla Koláře, mistra Evropy a rekordmana v běhu na 400m, který nám pomohl jako startér a rozhodčí.

Ze strany závodníků jsme zaznamenali velice příznivé dojmy a ohlasy a jistě by bylo dobré i v dalších letech vícebojařské mistrovství pořádat.

Helena Fanturová, delegátka SV ČAS

 

výsledky 

nejhodnotnější výkony

úspěšnost disciplin 

medailová umístění

fotogalerie Miriam Stewartové – 1. den

fotogalerie Miriam Stewartové – 2. den

fotogalerie Dany Dvořákové

fotogalerie Jany Zemanové

Share Button
1322 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

One comment

  1. Můžu jen potvrdit, co zde už bylo napsáno. Celý víceboj probíhal v krásném letním počasí a v přátelské atmosféře. Organizace byla na jedničku, velmi jsem ocenil přístup pořadatelů k časovému pořadu, pauzy mezi disciplínami byly dodržovány a nikdo nás nikam nehnal, jako se to bohužel někdy stává na některých jiných závodech. Atletická kancelář dodávala pravidelně výsledky a bylo to napínavé až do konce, tedy kromě prvního místa. 🙂 Desetiboj jsem naposledy absolvoval před 25 lety a s tím letošním jsem byl opravdu nadmíru spokojen.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.