Pražská veteraniáda 2013

33.ročník Pražské veteraniády je tedy za námi. 59 sportujících veteránů tak uskutečnilo 163 startů. Proti loňsku je to mírný pokles, způsobený patrně tím, že to bylo týden po našem veteránském MČR v Olomouci. I počasí tentokrát bylo na naší straně. Doufám proto, že většina z vás tak byla se svými výkony spokojena. Přestože nás bylo méně než v minulých létech, na kvalitě mítinku to nijak znát nebylo.

Chtěl bych vyzdvihnout velmi kvalitní výkony závodníků první desítky, kde všichni překonali hranici 900 bodů, vítěz si dokonce ještě vylepšil svůj loňský výkon. Stal se jím diskař Miloš Gryc ze Znojma výkonem 52,89 v disku. Bylo  to ohodnoceno 1089 b. Jako druhý se umístil výškař Lorenc s 1002 b. Třetí skončila nejlepší žena, domácí Jana Frabšová s 949 b. za krátký sprint na  60 metrů za 8,55. Pohár za aktivitu (29 startů v posledních pěti ročnících) si odvezl všestranný Václav Toman ze Sokola Hr. Králové. Nejaktivnější ženou se stala Miloslava Ročňáková se dvanácti starty. Nejvzdálenějšími účastníky se stali dva závodníci ze Slovenska. Byli to Dušan Chebeň z Nitry a Rastislav Martinický z Interu Bratislava, který si odvážel dvě medaile a ještě další ceny. Nejstarším veteránem se stal 85 letý Josef Neček, který si odvezl hned tři stříbrné medaile za 50m, 60m a dálku. Klobouk dolů před jeho výkony!

Závěrem bych chtěl zvlášť poděkovat sponzorům této akce, kteří jakkoliv přispěli ke zdárnému uspořádání 33. ročníku Pražské veteraniády. A nemalý dík patří i rozhodčím a všem, kteří jakkoliv pomáhali.

Výsledky zpracovala, diplomy navrhla a vyhotovila Jana Zemanová.

Josef Vonášek

 

 výsledky     aktivita 

 fotogalerie Dany Dvořákové 

 fotogalerie Miriam Stewartové 

.

  1. 1
  2. 3
  3. 4
  4. 5
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10
  9. 12

.

 

Share Button
583 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.