Pražská veteraniáda 2012

32.ročník Pražské veteraniády je za námi. Na startu se sešlo 69 veteránů, to je proti loňskému roku o dva více. Ti uskutečnili 177 startů což je o 23 více než loni. Potěšilo nás, že se mezi námi letos objevilo 26 nových tváří.

Vyhověli jsme připomínkám vrhačů, kteří loni poukazovali na velké skupiny ve vrzích a proto jsme letos rozdělili vrhy na skupiny dvě. Ukázalo se však, že ani to nestačí k dodržení časového pořadu.

Chtěl bych vyzdvihnout velmi kvalitní výkony závodníků první desítky, kde ani v přepočtu téměř osmimetrový skok do dálky Jaroslava Caldy z Děčína nestačil  na celkové prvenství. Pohár pro celkového vítěze si po zásluze odvezl za výkon 52,68 v disku do Znojma Miloš Gryc. Pohár pro nejlepší ženu si odvezla loňská vítězka Jarmila Klimešová ze Šumperka. Za aktivitu (27 startů v posledních pěti  ročnících) si již potřetí odvezl pohár Vlastimil Vonášek z Blatné. Nejvzdálenějšími účastníky se stali šumperští Blanka a František Vykydalovi a Jarmila Klimešová. Nejstarším veteránem byl 83 letý bývalý reprezentant Pavel Jílek z Dukly Praha.

Závěrem bych chtěl zvlášť poděkovat sponzorům této akce: Janu Pospíšilovi,  Michalu Frabšovi a Zdeňkovi Vencálkovi. Nebýt jejich přispění, tak by se 32. roč. Pražské veteraniády neuskutečnil. Dík patří i všem, kteří jakkoliv pomáhali.

Výsledky zpracovala, diplomy navrhla a vyhotovila Jana Zemanová.

Anna Klausová a Josef Vonášek

 

 výsledky     aktivita 

 fotogalerie Dany Dvořákové 

  1. 2
  2. 4
  3. 5
  4. 6
  5. 7
  6. 8
  7. 9
  8. 10

. 

Share Button
285 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.