Zhodnocení 39. ročníku Pražské veteraniády

Letošní ročník se konal pod záštitou Městské části Praha 10, již tradičních sponzorů Josefa Nečka, JUDr. Michala Frabši a Prof. Pavla Kalvacha, CSc. a za podpory Sdružení veteránů ČAS. Na startu se sešlo 89 soutěžících veteránů, kteří uskutečnili 263 startů a navíc se letos zúčastnilo i několik dětí, kteří uskutečnili ještě dalších 17 startů. Bylo to z toho důvodu, že 1. červen je dnem dětí a proto jsme se tentokrát rozhodli uspořádat vložené závody i pro ně a každé z dětí si tak domů odneslo medaili a ještě výhru z tomboly, kde vyhrává každý.

Potěšil nás však především výrazný nárůst nejstarších veteránů. Zazávodit si přišlo 13 účastníků starších 80ti let, z toho 3 byli dokonce starší 90ti let. Nejstarším účastníkem byl Václav Hejda z Prahy 10, který stále ještě závodí za ASK Slavia Praha a který letos v září oslaví 93 let a tím se stal historicky nejstarším účastníkem Pražské veteraniády. A jeho start nebyl jenom symbolický. V obou nejkratších sprintech získal medaile. Zlatou na 50 m a stříbrnou na 60 m, neboť dosažené výkony všech závodníků se přepočítávají věkovými koeficienty.

Letošní ročník byl ve znamení velice kvalitních výkonů, neboť prvních 5 závodníků v celkovém pořadí překonalo hranici 1000 bodů. Nejhodnotnějším výkonem se může pochlubit 75letý halový mistr světa Petr Čech z Bohemians Praha, který vyhrál skok vysoký v novém českém rekordu výkonem 145 cm s přepočteným výkonem 231 cm. Také to bylo obodováno 1101 body! Celkově druhý skončil vítěz Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem, Václav Sosna výkonem 44,40 m s 1041 body a třetí místo a zároveň nejhodnotnější ženský výkon patří Jarmile Klimešové za hod oštěpem 27,33 m v hodnotě 1015 bodů. Ta kromě toho také zvítězila ve všech třech vrhačských disciplínách a byla tak jednou z nejúspěšnějších žen. Dalšími velmi úspěšnými ženami byly Zuzana Pumprlová se třemi vítězstvími a druhým místem v aktivitě a Anna Klausová z ASK Slavia Praha se čtyřmi medailemi, dvěma českými rekordy a také oceněním v aktivitě. Celkem bylo vytvořeno 10 českých veteránských rekordů, z nichž o dva se postarali Anna Klausová, Karel Matzner a Pavel Fleischmann a po jednom rekordu vytvořili Petr Čech, Václav Hejda, Josef Neček a Pavel Jílek. Nejvzdálenějším účastníkem byl Jiří Tomešek z Přerova. Nejaktivnějším závodníkem se stal Václav Toman se 42 starty v posledních pěti ročnících, v ženách zvítězila Dana Dvořáková s 22 starty. Nejúspěšnějším oddílem byl již tradičně AC Praha 1890.

Následovala tombola, kde vyhrál každý, kdo si počkal. Poté následovalo vyhlášení celkově nejlepších včetně ocenění prvních tří závodníků v každé disciplíně, při kterém byly předány poháry, plakety, medaile a několik hodnotných cen zásluhou sponzorů Josefa Nečka, Michala Frabši, Pavla Kalvacha a Josefa Drábka.

Na závěr je třeba poděkovat i všem drobným sponzorům, kteří přispívají do opravdu bohaté tomboly. Chtěli bychom také poděkovat rozhodčím, kteří jako vždy zvládli celou tuto náročnou akci na výbornou.

Za tým organizátorů   Josef Vonášek

 

výsledky 

fotogalerie Miriam Stewartové – 1. část

fotogalerie Miriam Stewartové – 2. část 

fotogalerie Jany Česákové 

fotogalerie Jiřího Pejpala