Jihočeská veteraniáda v Písku 2015

Jubilejní 5. ročník Jihočeské veteraniády je za námi. A byl opravdu vydařený po všech stránkách. Zúčastnilo se rekordních 77 veteránů, kteří absolvovali 244 startů. Bylo vytvořeno 8 nových českých veteránských rekordů, z toho 3 ve štafetách.

Bylo dosaženo několik velice hodnotných výkonů. Pohár věnovaný Ing. Miroslavem Krejčou si odnesl stejně jako loni Bedřich Řechka z Domažlic za výkon 2300 bodů ve vrhačském trojboji. Dalším pozoruhodným výkonem byl sprinterský trojboj vítězky Jany Frabšové ze Slavie Praha a to 2527 bodů, což je nový český rekord překonaný o téměř 500 bodů!!! Dále stojí za zmínku další rekord a to výkon na 5000 m chůze Vladimíra Kánského, který dosáhl v přepočtu času 20:11,91. Rovněž tak i rekordní výkon Petra Čecha ve výšce, který byl po přepočtu 219 cm ohodnocen 982 body, což bylo tento den nejvíce ze všech dosažených výkonů. Je však třeba připomenout i dva české rekordy Slávky Ročňákové a to v kouli a vrhačském trojboji.

Nejstarším závodníkem byl 86letý Pavel Jílek z Dukly Praha. Nejvzdálenější účastnicí byla Radka Kamencová, která přijela až z Nitry. Tradicí se stala účast veteránek z Mačkova, kteří se tentokrát pochlubili i výstavkou svých výtvarných prací. Na závěr se opět uskutečnil běh dětí s rodiči a prarodiči. O příjemnou atmosféru na stadiónu se postaral jako vždy hlasatel Martin Zvoníček. Po závodech se pak většina účastníků přesunula do restaurace U Reinerů, kde proběhlo důstojné zakončení a předání pohárů.

Přestože předpověď počasí byla značně nepříznivá, nakonec se nevyplnila. Po celý den bylo velice příjemně. Zároveň je potřeba poděkovat všem sponzorům, kteří se na této akci podíleli. Největší poděkování však patří zakladateli a současně i řediteli všech dosavadních pěti ročníků Jihočeské veteraniády Václavu Šejblovi, pod jehož vedením proběhl celý mítink velice úspěšně. Doufáme, že příští pořadatel této akce takto vysoce nastavenou laťku udrží.

Jana Zemanová a Luboš Vonášek

 

 výsledky 

 fotogalerie Mirky Zítové-Rojíkové

 

Share Button
567 celkem 2 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.