Jihočeská veteraniáda v Písku 2014

Letošního mítinku se zúčastnilo 60 startujících veteránů, kteří uskutečnili 152 startů.  O nové české veteránské rekordy se však postaraly hlavně ženy. Stejně jako loni to byla Jana Frabšová z pražské Slavie a to na 100 y v kategorii W 50. Zároveň byla finišmankou vítězné štafety žen, která vyhrála s obrovským náskokem. O další rekord padesátnic se postarala Miriam Stewartová v běhu na 1 míli. Čtyři další rekordy padají na vrub osmdesátileté Zdeňce Benešové z Českých Budějovic. Bylo to v kouli, disku, oštěpu a vrhačském trojboji. A na závěr písecká olympijská štafeta pětačtyřicátníků v sestavě Jansa, Bartoš, Škarda a Vosátka časem 4:23,55 utvořila v pořadí už sedmý rekord. Ani to však není vše. O další rekord, tentokrát však kolumbijský, se postaral nejvzdálenější účastník, jihoamerický veterán Cliff Cordy z Bogoty ve skoku do výšky kategorie M 75 výkonem 124 cm.

Hlavní cenu, putovní pohár senátora Ing. Miroslava Krejči za vítězství ve vrhačském trojboji si odvezl Bedřich Řechka z Domažlic, který zvítězil o téměř 200 bodů před Ivo Strnadem z Prahy. Jen pouhých pět bodů za druhým zůstal třetí Petr Erlebach ze Sokola Nová Paka. V ženách zvítězila vyrovnanými výkony Daniela Škopková ze Sokola České Budějovice. Druhá byla Milada Peterková z Prahy a třetí Lenka Novotná z SK 4 Dvory České Budějovice.

Tak jako každým rokem, i letos se zúčastnili členové atletického oddílu z Mačkova. Postavili dokonce i štafetu 4×100 m. Dětiček bylo proti minulým létům méně, i když  byly pro ně připraveny krásné medaile. Nejvíce obsazenou disciplinou byla koule – 27 startujících. Celý vrhačský trojboj dokončilo 21 závodníků. Závěrečné vyhodnocení a posezení se uskutečnilo v restauraci U Reinerů.

Velké poděkování patří nejen všem sponzorům, ale všem, kteří pomáhali s organizací a hladkým průběhem soutěží. A největší dík patří senátorovi    Ing. Miroslavu Krejčovi, který velmi přispěl k zdárnému uskutečnění mítinku i při    předávání medailí.

Výsledky zpracovali Jana Zemanová a Josef Vonášek

 

 výsledky

 fotogalerie Miriam Stewartové 

 fotogalerie Václava Bartošky 

Share Button
230 celkem 2 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.