Veteráni zahájili atletickou sezónu na dráze AC PPRAHA 1890 dne 23. dubna 2016

Další úspěšné veteránské zahajovačky  na dráze uspořádali atleti z AC PRAHA 1890.

K úspěchu přispělo  35 atletických veteránů  (více než dříve),  dále také  dětští závodníci i diváci, kteří se  nelekli nepříznivé  předpovědi počasí  a přijeli. A to se ještě dalších  7 předem přihlášených veteránů na start nedostavilo. Spokojení veteráni si zazávodili letos již v 10-ti disciplínách. Nově se projevil  velký zájem o přidání oštěpu, ale i chůze.

S výkony borců i rozhodčích byla spokojenost a vzhledem k povětrnostním podmínkám se dosáhlo velmi dobrých výkonů, z nichž vyjímám 7 rekordů ČR : Antonín Kábele, Anna Klausová, Zuzana Pumprlová, Dana Dvořáková, Vladimír Kánský, Miroslav Fliegl a štafeta 4 x 60 m : Luděk Urban, Emil Fuhrmann, Aleš Kunovjánek a Petr Dvořák. Navíc mohu též vyzdvihnout nadšení trochu starších Pavla Jílka  a Antonína Kábeleho i ze vzdálenějšího Šumperka dorazivší Zuzany Pumprlové.

Chladnější počasí však celkem vyšlo  a jak se jeden závodník vyjádřil, bylo milosrdné. Od závodníků jsme se dozvěděli : závody se moc libily, pěkné závody, skvělá organizace, spokojenost, příjemná sportovní akce, perfektní, velmi dobré, komorní a přátelské, …

Podle mého názoru Libeňská veteraniáda byla úspěšným přátelským setkáním nejen atletických veteránů. Mnoho fotografií je vloženo na: http://www.atletika.cz/clenska-sekce/veterani/fotogalerie/.

Tyto zahajovačky byly pravděpodobně poslední na jedné z přežitých škvárových drah, příští rok očekáváme, že by další Libeňská veteraniáda mohla být již na tartanu.

Petr Ronovský

 

 výsledky 

 fotogalerie Anna Krumlová

 fotogalerie Jana Zemanová 

 fotogalerie Miriam Stewartová 

Share Button
459 celkem 2 dnes
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.