Rekordní MČR ve vícebojích

Máme za sebou 2. ročník MČR ve vícebojích. Před rokem, při 1.ročníku, si někteří stěžovali na příliš velké vedro, tentokrát tomu bylo ale naopak. Předpověď počasí byla totiž velmi nepříznivá – na oba dny byl předpovídán déšť. To bylo také příčinou toho, že pět předem přihlášených závodníků nakonec svojí účast odřeklo. Navzdory tomu se letošního 2. ročníku zúčastnilo 19 mužů a 4 ženy, kteří mezi sebou sváděli boje o co nejlepší umístění a pořadí se tak neustále měnilo. Bylo totiž překonáno 5 českých veteránských rekordů a jeden vyrovnán. Hodně k tomu přispělo i to, že pořadatelé z TJ Jiskra Litomyšl byli na celou akci vzorně připraveni a vše zvládali „na jedničku“. A tak po oba dny vše probíhalo bez nejmenších problémů.

Vítězem desetiboje v kategorii mužů se stal opět Ivo Strnad z domácího oddílu. Jeho nový rekord ČR v kategorii M 65 má nyní hodnotu 7168 bodů. Vyhrál s ještě větší převahou než loni, letos zvítězil dokonce v osmi disciplinách!!! Jeho převaha byla tak velká, že na vítězství by mu stačilo pouze prvních 8 disciplin. Na druhém místě v celkovém pořadí skončil Bohumil Hovorka výkonem 6149 bodů. Třetí v pořadí skončil Jiří Horák v novém rekordu v kategorii M 45, a to součtem 6064 bodů, čímž zlepšil původní rekord o 60 bodů. O třetí rekord se postaral v kategorii M 80 Josef Vonášek, který získal 5033 bodů. Svůj starý rekord tak překonal o 247 bodů.

U žen se o všechny tři rekordy postarala Zuzana Pumprlová, která se k sedmiboji vrátila po 33 letech, a to rekordním výkonem v sedmiboji 4584 bodů v kategorii W 55. Také jí by stačilo k vítězství pouze prvních pět disciplin, taková byla její převaha. Dalšího rekordu dosáhla na 80m překážek za 15,42. A pak ještě vyrovnala rekord ve výšce výkonem 135 cm. Na druhém místě skončila Martina Beránková výkonem 3620 bodů a třetí byla Dana Dvořáková s 3481 body.

Závěrečného vyhlášení se zúčastnil i starosta Litomyšle, který vítězům předal pěkné ceny a všem účastníkům pamětní plaketu města Litomyšle. Po skončení závodů se většina závodníků shodla na tom, že to bylo velice vydařené mistrovství a už se těší na příští ročník.

Josef Vonášek

výsledky 

fotogalerie Jany Zemanová – 1. část 

fotogalerie Jany Zemanová – 2. část 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.