Veteráni zahájili sezónu na rekonstruovaném stadionu AC PRAHA 1890 dne 22. dubna 2017

Atleti z AC PRAHA 1890 uspořádali již šesté veteránské zahajovačky, nyní na čerstvě nové tartanové dráze i na nových sektorech. Skončila nám tak velmi dlouhá doba škvárová.

K úspěchu zahajovaček přispělo 43 atletických veteránů a veteránek, kteří si zazávodili v 10-ti disciplínách. Přestože mnoho kvalitních borců dalo přednost světové veteraniádě na Novém Zélandě, bylo nás opět více než dříve. A další i již přihlášení se asi lekli nepříznivé předpovědi počasí a bohužel nepřijeli. Zvýšený zájem byl o běh na 50m, skok do dálky a hod oštěpem, poněkud menší byl o 500m a o 3km chůze.

Na začátek sezóny byla s výkony borců celkem spokojenost a při aprílových povětrnostních podmínkách dosáhli velmi dobrých výkonů, z nichž vyjímám 5 rekordů ČR : Václav Hejda, Bedřich Řechka, Anna Klausová, Denisa Severová a štafeta AC (Urban, Doboš, Fuhrmann, Chaluš). A jiní byli blízko dalších rekordů. Navíc mohu též vyzdvihnout nadšení trochu starších Anny Klausové, Václava Hejdy a Pavla Jílka.

Chladnější počasí jsme nakonec zvládli a déšť brzy ustal. Od závodníků jsme se dozvěděli, že přátelské závody na novém povrchu a v pěkném komorním prostředí se tradičně na AC libily, že organizace s dodržením časového pořadu byla dobrá a příjemné zakončení s občerstvením u ohýnku si přítomní užili. Mrzí nás však jedno poškození svalu při běhu na 50 m.                                                                                                                    

Podle mého názoru Libeňská veteraniáda pokračuje jako úspěšné přátelské setkání atletických veteránů. Věřím, že další ročník ještě vylepšíme a možná, že ještě letos něco přidáme.                            

Petr Ronovský

výsledky 

fotogalerie V. Michalovičové 

fotogalerie Jany Zemanové 

 

Share Button
189 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.