Pražská veteraniáda 2014

Rekordní počet 74 startujících veteránů (o 16 více nežli loni) absolvovalo 204 startů. Zde bych rád chtěl poděkovat sehrané partě rozhodčích, kteří to přesto bravurně zvládali. Podle ohlasů to byl zatím nejzdařilejší ročník a to jak po stránce výkonnostní, tak i organizační. Bylo ustanoveno 7 rekordů ČR a první desítka dosáhla opět, tak jako loni, 900 bodů a více. Nejhodnotnějšího výkonu dosáhl 86letý Josef Neček z Prahy, který dosáhl 1079 bodů za výkon 10,30s na 60m. Odvezl si tak hned 2 poháry, druhý jako historicky nejstarší účastník Pražských veteraniád. V ženách byla nejlepší nová mistryně světa Jarmila Klimešová ze Šumperka, která za výkon 30,25m v oštěpu získala 986 bodů. A stejně jako loni se stal nejaktivnějším účastníkem Václav Toman ze Sokola Hr. Králové, který za posledních pět ročníků startoval na Pražské veteraniádě 37 krát. V ženách to byla Dana Dvořáková se 16 starty, která zvládla letos devět disciplin!

V letošním ročníku se soutěž mužů v hodu diskem uskutečnila jako Memoriál Zdeňka Karáska, veteránského mistra světa, který býval pravidelným účastníkem Pražských veteraniád.

Dříve jsem dlouho váhal, jestli je vhodné vypisovat hned dva krátké sprinty, ale 50 metrů se zas často nevypisuje. Letos ze sedmi nových rekordů bylo právě pět na 50m. Podělili se o ně Klausová, Neček, Rubeš, Zapalová a Turnerová.

V soutěži oddílů se ukázal jako nejlepší AC Praha 1890, který se letos zúčastnil v silné sestavě devíti veteránů. Vyhrál s velkou převahou před Bohemians a Ústím nad Labem.

O tom, jak se stává tento mítink v poslední době populární svědčí i to, že k nám letos přijeli i čtyři veteráni ze Slovenska, z nichž nejvzdálenějším byl Dušan Chebeň z Nitry.

Téměř 30 pražských účastníků bylo starších 60 let a většina z nich starší 75 let. Je to dáno tím, že dosažené výkony se poměřují v závislosti na věku a tak je možné srovnání starších a mladšími.

Velké poděkování patří i všem sponzorům, kteří finančně podpořily celou tuto akci. Bez nich by nebylo možné veteraniádu uspořádat. Děkuji také všem, kteří přispěli do tentokrát opravdu bohaté tomboly. A závěrem nesmím zapomenout na své spolupracovníky a pravidelné organizátory těchto veteraniád: Janu Zemanovou, která navrhla a zhotovila diplomy, titulní stranu výsledků a upomínkové balíčky, a Luboše Vonáška, který vypracoval celý tento náročný výpočetní program a různé zajímavé tabulky a statistiky o této akci. Příští rok bychom měli oslavit malé jubileum – 35.ročník.

Doufám, že se nám podaří nastavenou laťku udržet.

Josef Vonášek

 

 výsledky     aktivita 

 fotogalerie Aktuálně.cz 

 fotogalerie Dany Dvořákové 

.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12

.

 

 

Share Button
431 celkem 0 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.