Nejkvalitnější Pražská veteraniáda v historii

Tak máme za sebou již 37. ročník Pražské veteraniády. Dle ohlasů startujících se závody vydařily. I počasí nám přálo. Účast sice byla o trochu nižší než loni, to však bylo zřejmě způsobeno tím, že se to konalo až po našem mistrovství ČR. Ale i tak se daly obě akce srovnávat.

Na startu se sešlo 71 závodníků, kteří uskutečnili 222 startů. O kvalitní výkony nebyla nouze. První pětice v celkovém pořadí dosáhla přes 1000 bodů. Absolutní vítěz Václav Sosna z Písku si tak odnesl hned dva poháry. Za nejhodnotnější výkon a za vítězství v Memoriálu Zdeňka Karáska v disku. Bylo překonáno 9 veteránských rekordů ČR a jeden vyrovnán. Postarali se o ně: 2x Anna Klausová a 1x Michaela Kolcová, Zuzana Pumprlová, Miloslava Ročňáková, Denisa Severová, Miriam Stewartová, Antonín Jankovský a štafeta AC Prahy 1890 v kategorii M 55. O vyrovnaní rekordu na 50 m se zasloužila Ivana Jíchová v kategorii W 45. Největšími sběrateli medailí byly Anna Klausová a Jarmila Klimešová, obě měly po třech zlatých. Klausová navíc utvořila dva české rekordy – na 50 m a v dálce. V aktivitě žen obhájila první místo Dana Dvořáková a v aktivitě mužů konečně nastala změna a po několika letech se na 1.místo probojoval Adrien Sehnal, který za poslední 4 roky nevynechal ani jednu disciplinu!!! Nejlepším oddílem se znovu stal AC Praha 1890. Nejstarším závodníkem byl opět 89letý Josef Neček.

Zvláštní poděkování patří hlavním sponzorům uvedených na titulní stránce a dalším již tradičním,  kteří přispívají finančně každým rokem. Jsou to Michal Frabša, Pavel Kalvach, Jaroslav Fic a Milan Polívka. Dále i těm, kteří přispěli různými cenami pro nejlepší nebo do tomboly. Byli to: Karel Matzner, Václav Toman, Václav Šejbl, Václav Hejda, Jana Frabšová, Anna Klausová, Jarmila Klimešová a Jana Zemanová.

Za zmínku stojí také letošní opravdu bohatá tombola, kde byly hodnotné ceny a vyhrál opravdu každý.

Výsledky zpracovala, diplomy navrhla a vyhotovila Jana Zemanová.

Budeme rádi, pokud se vyjádříte, jak jste byli letos spokojeni, případně co bychom mohli zlepšit v dalších ročnících. Své názory můžete psát níže do komentářů.

Za organizátory Josef Vonášek

 

výsledky 

fotogalerie Dany Dvořákové 

fotogalerie Jany Zemanové 

fotogalerie Josefa Česáka 

fotogalerie Moniky Taibrové 

fotogalerie Aleše Kunovjánka 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.