Rekordní 38. ročník s novým světovým rekordem

38. ročník Pražské veteraniády (pro mnohé test před MČR v Rumburku), je úspěšně za námi. Pořadatelsky jej zajišťoval atletický oddíl Bohemians Praha ve spolupráci s ASK Slavia Praha. Jak se to podařilo, posuďte sami, ale všichni zúčastnění si stadión v Edenu velice pochvalují, tak doufáme, že se zde opět setkáme v plné síle v příštím roce.

Tentokrát však byla účast téměř o 50% vyšší než loni. Očekávali jsme to, a proto jsme byli rádi za všechny předem přihlášené. To nám značně usnadňuje zvládnout počáteční nápor při zahájení. Bohužel tentokrát tomu tak nebylo. Vysvětlení je prosté. Byla to především nekázeň několika jedinců (tentokrát jich však bylo opravdu hodně), kteří si na poslední chvíli prováděli změny svých skupin. Tady bych chtěl zdůraznit, že někteří si na to už zvykli a dělají to každým rokem. Letos to však bylo naposledy. Od příště proto budou nastavena pravidla, která se budou muset dodržovat, protože toto zdržovalo ještě více, než kdyby se přihlašovali až na místě. Tím se nám značně zkomplikovala práce už v začátku závodů, kdy se rozbíhaly tři disciplíny současně.

Letos startovalo rekordních 105 účastníků, kteří uskutečnili celkem 299 startů. Velice nás potěšil výrazný nárůst těch nejstarších. 10 seniorů bylo starších 80 let. Historicky nejstarším účastníkem se stal Václav Hejda z Prahy 10, který letos oslaví 92 let. Letošní ročník byl kvalitou vůbec nejúspěšnější, neboť prvních pět v celkovém pořadí překonalo 1000 bodů. Nejhodnotnějšího výkonu dosáhla Michaela Kolcová z ASK Slavia Praha v běhu na 1000m, kde vytvořila nový český rekord. Obdržela za to 1145 bodů, což je dosud nejvíce v historii. Celkově druhým byl vítěz Memoriálu Zdeňka Karáska v hodu diskem, Miloš Gryc ze Znojma a třetí, také diskař Václav Sosna z Písku. Celkem bylo vytvořeno 11 nových českých rekordů. O 2 rekordy, z nichž jeden, v hodu oštěpem, byl zároveň světový, se postarala Jarmila Klimešová ze Šumperka, další 3 přidala nejstarší žena 75letá Anna Klausová, dva Václav Hejda (oba Slavie Praha), a jeden Václav Sosna. Další dva padly ve štafetách. Nejúspěšnější ze všech byla ale Zuzana Pumprlová, která získala 3 zlaté a jednu stříbrnou medaili. Nejvzdálenějším účastníkem byl Jiří Urban z Otrokovic. Nejaktivnějším účastníkem se stal Václav Toman se 41 starty v posledních pěti ročnících, v ženách zvítězila Dana Dvořáková s 31 starty. Nejúspěšnějším oddílem byl opět AC Praha 1890.

Po skončení závodů bylo krátké posezení s občerstvením a tombolou, kde vyhrává každý. Někomu se mohla zdát příliš dlouhá, ale chtěli jsme, aby vyhrál každý, kdo si počká. Rovněž vyhlašování nejlepších zabralo hodně času, ale není divu. Bylo rozdáno 87 pohárů a plaket, 82 medailí, 25 věcných cen, dalších 100 cen v tombole, spousta diplomů a to nějaký čas trvá.

Závěrem bych chtěl poděkovat hlavním sponzorům uvedených na titulní stránce, kteří celou akci   podporují finančně. Dále bych chtěl poděkovat i těm, kteří věnovali věcné ceny pro nejlepší. Letos to byli: Michal Frabša, Jaroslav Fic, Slávka Ročňáková, Michaela Kolcová, Václav Šejbl, Anna Klausová a Jana Zemanová. Rovněž patří poděkování i všem dalším, kteří přispěli do bohaté tomboly. Nelze zapomenout ani na sehranou partu rozhodčích, kteří to zvládli opět na výbornou.

Výsledky zpracovala, diplomy navrhla a vyhotovila Jana Zemanová.         

        Za organizátory Josef Vonášek

výsledky 

fotogalerie Miriam Stewartové – běhy, skoky

fotogalerie Miriam Stewartové – vrhy 

fotogalerie Moniky Taibrové 

fotogalerie Jany Česákové

fotogalerie Aleše Kunovjánka 

1 Comment

  1. Zavody skvele, atmosfera perfektni, jako partner a sponzor jsem si to uzil. Tyto zavody maji smysl, ducha a tradici, pristi rok zavody rad podporim. Dr. Michal Frabsa

Comments are closed.