Mistrovství ČR veteránů na dráze – stříbrná Jana Čapková!

V sobotu 18.6.2016 si ve Svitavách dali dostaveníčko nezkušenější atleti v republice. Místní stadion totiž hostil republikový šampionát veteránů na dráze.  Na východ Čech odcestovala i čtveřice zkušených atletů ze Staré Boleslavi. Jana Čapková vybojovala druhé místo v hodu kladivem. Gratulujeme!!! Trať o délce 5000 metrů zvolil tentokrát pro republiku František Doleček. V koulařském sektoru se činil Milan Syrovátka. A návrat na dráhu v barvách ASB oslavil sprinterským dvojbojem Petr Pekař.

V loňském roce Jana Čapková vybojovala na republikovém šampionátu dvě bronzové medaile. Letos si ve Svitavách vylepšila o příčku umístění v kladivem. V soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 40,93 metru, což byl po přepočtu byl druhý nejhodnotnější výkon a Jana tak získala stříbrnou medaili! V hodu břemenem si Jana zase o příčku pohoršila. S devítikilovým náčiním neměla konkurenci, když se prezentovala výborným výkonem 11,85 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec stačil na čtvrtou příčku.

Nestor boleslavských atletů František Doleček se ve Svitavách postavil na start běhu na 5000 metrů. Tuto trať zvládl v čase 32:16,56, a v konečném pořadí byl hodnocen jako čtrnáctý nejlepší. V soutěži koulařů předvedl Milan Syrovátka nejdelší pokus 12,79 metru a v „překopaném“ pořadí skončil dvanáctý.

Po krátké odmlce se republikového mistrovství zúčastnil i Petr Pekař. Ten si ve Svitavách zaběhl sprinterský dvojboj, když se postavil na start čtvrtky a rovněž na start poloviční distance. Čtvrtku Petr zvládl za 60,51 a dle přepočtu to byl sedmý nejlepší čas. Na dvoustovce zaběhl čas 27,79 a v konečném pořadí uzavíral první desítku.

autor: vh
zdroj: www.houstka.com

 

 výsledky 

Share Button
508 celkem 0 dnes
Rating: 1.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.