XXVII. HMČR v atletice 2017

Naše letošní halové mistrovství se konalo 25. 2. 2017 v hale v Jablonci nad Nisou. Přihlásilo se k němu 172  závodníků. Ve 240 startech závodilo 130   mužů v 79 startech a 42 žen.

Prezentace proběhla hladce, bez potíží. Několik opozdilců si muselo na místě uhradit roční příspěvky, ale bylo jich méně než v loňském roce. Bohužel jeden závodník mi přislíbil uhrazení příspěvků s tím, že spěchá na start a svůj slib nedodržel!!! Uvažujeme o jeho diskvalifikaci a odstranění z výsledků.

Někteří závodníci museli uhradit dvojnásobné startovné za to, že se nepřihlásili předem. Je to skutečně nepříjemné pro obě strany – nás to zdržuje a vás to stojí peníze. Pokud se přihlásíte řádně předem, nic se nestane, pokud potom nestartujete, my vás pouze vyškrtneme.

Počasí bylo letos ne zrovna přívětivé, ale venkovní discipliny – dlouhé hody – bylo možné uskutečnit. Pouze oštěp jsme letos nemohli vzhledem ke sněhové pokrývce zařadit. Je na místě poděkovat pořadatelům a hlavně panu Heinlovi  a panu Maturovi za odklizení sněhu.

Všichni  startující bojovali ze všech sil a jejich úsilí bylo odměněno dosažením převážně velmi kvalitních výkonů. Těžko rozhodnout, který z výkonů jednotlivců bych měla upřednostnit a vyzvihnout. Z jednotlivých disciplin bych chtěla upozornit na výkony všech, kteří byli „na bedně“. Ustanoveno bylo 17 nových rekordů. Odkaz na podrobné výsledky je pod článkem. Všem upřímně GRATULUJI!

Stejně jako v předešlých ročnících proběhlo slavnostní vyhlašování Atletky a Atleta roku, tedy našich nejlepších za rok 2016. Prvenství letos svými výkony vybojovali Jarmila Klimešová a Pavel Peňáz. Oběma ještě jednou blahopřejeme!

Vyhodnocení výsledků HMČR proběhlo pod taktovkou Honzy Zedníka a Petra Gybase. Komentování závodů a vyhlašování výsledků – společně se Slávkou Ročňákovou  – se chopil náš předseda Gejza Valent. S elegancí a respektem se mu podařilo předat většinu diplomů již v hale a zbytek v restauraci.

Stejně jako v předešlých ročnících si mohli závodníci na požádání na místě vyzvednout diplom za umístění v kategorii, a to na požádání a zdarma.

Těm, kteří si oficiální diplomy z HMČR nevyzvedli, je předáme na dalším MČR, tedy 10. 6. v Hranicích na Moravě.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na uskutečnění mistrovství podíleli – pořádajícímu oddílu Liaz Jablonec s obětavým ředitelem závodu Michalem Preislerem, dále týmu rozhodčích a také dobrovolníkům – členům představenstva SVČAS, kteří věnovali organizování nemálo času i energie.

Těším se na naše další setkání v červnu v Hranicích. Přihlaste se včas a hlavně přijeďte, určitě to bude fajn!!!

Všem přeji pevné zdraví, dostatek elánu a chuti do trénování i závodění a úspěšnou sezónu 2017.

Helena Fanturová

 

výsledky 

fotogalerie Miriam Stewartové – vrhy, skoky 

fotogalerie Miriam Stewartové – chůze, běhy 

fotogalerie Miriam Stewartové – vyhlášení 

fotogalerie Dany Dvořákové 

fotogalerie atletů Tišnova 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.