Jihočeská veteraniáda pod taktovkou Atletiky Písek

Za pěkného slunečného počasí, se na městském stadiónu v Písku uskutečnil 6. ročník Jihočeské veteraniády. Pořádající oddíl Atletika Písek se svého úkolu zhostil na jedničku a udržel tak Václavem Šejblem nasazenou laťku z minulých pěti ročníků. Závodů se zúčastnilo 51 závodníků, kteří uskutečnili 131 startů.

Hned v prvním závodě na 5000m udělali radost divákům domácí závodníci z Atletiky Písek, kteří se podělili o první tři místa na stupních vítězů. Ale jinak se běžcům v tom vedru příliš běhat nechtělo. Zato vrhači se překonávali. Ve vrhačských disciplinách byl průměr 28 startujících na disciplinu. Nejúspěšnější závodnicí se stala Jarmila Klimešová ze Šumperka, která zvítězila hned čtyřikrát!!! Co start, to vítězství. Ve vrhačském trojboji dosáhla 2553 bodů a porazila závodnici na druhém místě o 785 bodů!!! A u mužů? Tady si odnesl pohár pro nejlepšího domácí Václav Sosna z Atletiky Písek, který zvítězil s 2563 body. Zároveň také dosáhl bodově nejvyššího zisku za vítězství v disku výkonem 45,69 m, což bylo 1002 bodů. Druhého nejvyššího bodového zisku dosáhla Jarmila Klimešová, která za vítězství v oštěpu získala 973 bodů. Dvě vítězství získala Zuzana Pumprlová a to ve výšce a dálce. Velké vedro, které bylo po celý den, značně vyčerpávalo hlavně běžce a tak není divu, že o závěrečné štafety už nebyl zájem.

Byly také utvořeny 2 nové české rekordy a jeden vyrovnán. O oba se postarala Miloslava Ročňáková v kategorii W 70 a to na 400m a v kouli. Další rekord vyrovnal Květoš Vykydal ve výšce. Čerstvý osmdesátník skočil v krátké době již podruhé 122 cm!

Pořadatelům z Atletiky Písek, v čele s Jaroslavem Putschöglem, tak patří poděkování  za pěkné závody  a hodnotné ocenění medailemi a poháry pro vítěze, což si závodníci velmi pochvalovali.