Doba bronzová Jany Čapkové pokračuje!!!

V sobotu 12.3.2016 se v Atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce prakticky uzavřela halová sezóna. Jana Čapková po roce veze z republikového šampionátu veteránů dvě bronzové medaile. Gratulujeme!!! Velmi odvážnou kombinaci běhů na vzdálenost 1500 a 3000 metrů zvolil pro republiku František Doleček

Halový šampionát veteránů je velmi specifický. Na konečné výsledky se čeká po skončení závodů, kdy na řadu přichází přepočty podle věkových kategorií a odhalení konečných vítězů je tak pro všechny překvapením.

Frantisek Dolecek

Součástí halového mistrovství veteránů jsou i ryze letní disciplíny jako hod oštěpem, diskem, kladivem nebo břemenem. A tak můžeme k velmi dobré formě gratulovat Janě Čapkové, která startovala v hodu čtyřkilovým kladivem a také devítikilovým břemenem. V soutěži kladivářek poslala nejdále svoje náčiní do vzdálenosti 40,45 metru, což je na úvod sezóny skvělý výkon. Po přepočtu byl tento výkon třetím nejhodnotnějším a Jana tak získala bronzovou medaili! V hodu břemenem se Janě vedlo jako přes kopírák. S devítikilovým náčiním neměla konkurenci, když opět zahájila sezónu skvělým výkonem 11,70 metru a tento výkon jí po přepočítání nakonec vynesl druhou bronzovou příčku! 

Nestor boleslavských atletů František Doleček se ve Stromovce představil ve velmi těžkém běžeckém dvojboji. Nejprve se dopoledne postavil na start běhu na 3000 metrů, kde v celkovém součtu skončil na čtyřiadvacátém místě s časem 18:13,97. Aby pak odpoledne zvládnul i poloviční trať, kterou zvládl v čase 8:36,97, kde byl v končeném pořadí hodnocen jako šestnáctý nejlepší. 

Autor: vh

Zdroj: www.houstka.com

Share Button
285 celkem 2 dnes
No votes yet.
Please wait...

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.