Pražská veteraniáda lámala rekordy

36. ročník Pražské veteraniády je za námi. Přes nepříznivou předpověď počasí, která se naštěstí nepotvrdila, se závody obešly bez deště. Nakonec nás však překvapila velice vysoká účast, rekordních 89 startujících. Nejpočetněji byly obsazeny vrhy. V kouli to bylo 38 startujících a v disku a oštěpu po 31. V bězích to bylo u 60 m 33 startujících a na 50 m 29.

Proto bych chtěl poděkovat všem, kteří se přihlásili předem. Bylo to více jak 90% všech zúčastněných. Velice to pomohlo v úvodu závodů.

Celkově nejhodnotnějšího výkonu dosáhl 88letý Josef Neček, který získal 1091 bodů v běhu na 60 m. Nejlepší ženou se stala Eva Šafaříková, která v běhu na 60 m dosáhla 978 bodů. Pohár pro nejaktivnějšího účastníka již počtvrté získal Václav Toman. Nejaktivnější ženou byla Dana Dvořáková. Bylo vytvořeno 12 českých rekordů, na kterých se podílely 3x Anna Klausová, 2x Eva Šafaříková a po jednom Frabšová, Pumprlová, Oto Čech, Kábele, Matzner, Mizerák a Randa.

Závěrem bych chtěl poděkovat mým spolupracovníkům Janě Zemanové a Lubošovi Vonáškovi, bez nichž by takto rozsáhlá akce nebyla možná. Zvláštní poděkování patří všem sponzorům – Ing. Janu Pospíšilovi, JUDr. Michalu Frabšovi a Prof. MUDr. Pavlu Kalvachovi. Poděkování patří i všem dalším, kteří přispívají jakýmkoliv způsobem.

Za organizátory Josef Vonášek

 

 výsledky 

 fotogalerie Miriam Stewartové 

 fotogalerie Jany Zemanové (dálka)

 fotogalerie + videa Jana Rubeše 

Share Button
1751 celkem 0 dnes
Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

4 comments

  1. Veliké poděkování vám všem, kteří jste pro nás připravili krásné závody. Moc si toho cením. Z vlastní zkušenosti vím, co všechno je potřeba zajistit a zorganizovat. Také ráda pochválím nové stránky PV, kde je spousta informací „pod jednou střechou“. Snadné a rychlé přihlašování – dokonce i na MČR. Paráda! Držím palce, aby se tak pěkně dařilo i v dalších letech. Máte můj obdiv i dík.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.